۱۹ تیر

دوربین مدار بسته در کارخانه ها

ایا راهی وجود دارد که به ما بگوید دور بین مداربسته واقعا وظیفه مورد انتظار را بدون دسترسی فیزیکی مستقیم به کابل / دوربین انجام می دهد یا خیر؟

جواب به این سوال واقعا بستگی این موضوع دارد که تا چه حد مراقب هستید در پردازش شناسایی شوید و تمایل به سرمایه گذاری بر تجهیزات داشته باشید. بررسی کنید که سایر علائم اشکار در وضعیت عملیاتی است مانند این که موتورهای pan و tilt کار می کند یا خیر.

رویکرد اول low-tech: واقعا این رویکرد شبیه به نحوه ازمون دکتر از بیمار در واکنش رفلکس های غیر ارادی به منبع نوری هدایت شده به چشمان او و مشاهده اتساع مردمک است.

اکثر دوربین های CCTV که از طراحی خوبی برخوردارند تحت عنوان Auto Iris (AI) اطلاق می شوند. بر این اساس، این نوع روش خودکار تغییر در اندازه دیافراگم لنز، امکانی را جهت مقدار تصحیح نور بر وسیله تصویربرداری فراهم می اورد. لنزها از موتور کوچک و تقویت کننده ای تشکیل شده اند که جهت حفظ سیگنال ویدئویی با ولتاژ مطلوب استفاده میشوند که از طریق تغییر سطوح نور بر حسگر تصویری ایجاد می شوند.

با تغییر سطوح نوری که این نوع حسگر AI دوربین دریافت می نماید، می تواند به لحاظ بصری جابجایی عنبیه دوربین حتی از زاویه ای بررسی نماید که قادر به ضبط ( بسته به عمق میدان) نبوده یا حتی به طریق صوتی حضور چنین موتور AI را تشخیص دهد. از انجا که این موارد در موتورهای پله ای دقیق مطرح است شما صدای  وز وز متمایز یا گردش یا صدایی شبیه کلیک ضعیفی را هنگام تنظیم پله موتور خواهید شنید.

روش دیگری نیز وجود دارد که  برای شما در مقاله بعدی ان را نیز شرح خواهم داد.

مرتبط ها را ببنید:

اشتراک

ارسال نظر